XVI Niedziela zwykła

XVI  Niedziela  zwykła

1. Dzisiaj po  Mszach  św. modlitwa  za  kierowców i  błogosławieństwo  naszych  pojazdów. Wszystkim  kierującym środkami lokomocji  życzę  rozwagi,  wyobraźni  oraz  bezpiecznego  docierania  do  celu. Święty  Krzysztof  niech  prowadzi!

    Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć organizację MIVA – POLSKA działającą  przy Episkopacie  Polski  wspierającą naszych misjonarzy w zakupie środków transportu  – z ubiegłorocznych ofiar zakupiono 844 różnego rodzaju pojazdów z 28 krajach (rowery, łodzie, silniki, motocykle, auta busy oraz ambulans). „Bóg zapłać” za każdy grosz.

2.  Serdecznie dziękuję:

– Panom Markowi Szelewskiemu i Pawłowi Pasikowi za wykoszenie przestrzeni  przy kościele,  przy dębach i terenu gdzie przeżywamy wrześniowy odpust.

– przedstawicielom jedynie trzech rodzin z bl. nr 10 w Pawłowie za uporządkowanie świątyni

3.  Kalendarz liturgiczny:

pn. – św. Kingi

wt. – św. Jakuba Ap. i Krzysztofa

śr. – św. Joachima i Anny (to III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych)

sb. – św. Marty, Marii i Łazarza

4.  W najbliższy piątek 28 lipca z katedry gnieźnieńskiej wyruszy piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Nadal można dołączyć. Zapisy trwają. Kto nie może uczestniczyć fizycznie, zaproszony jest do duchowego towarzyszenia pątnikom. Na stronie www.ppag.pl dostępne będą na bieżąco materiały z rekolekcji w drodze oraz nagrania kazań rekolekcjonisty. Każdego dnia na Facebooku PPAG o godzinie 21.00 odbywać się będzie transmisja live Apelu Jasnogórskiego. Ponadto pielgrzymi zapraszają do przesyłania intencji, które zabiorą z sobą na Jasną Górę. Przesyłać je można za pośrednictwem elektronicznej skrzynki intencji na stronie www.ppag.pl.

5.   Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał śp. Różę Godek, mieszkankę Pawłowa Sk. Jej pogrzeb odbył się w sobotę, pamiętajmy o zmarłej w modlitwie…

Dąbrówka  Kościelna,  22.07.2023 r.