XVII Niedziela zwykła

XVII  Niedziela  zwykła

      Przed nami Światowe Dni Młodzieży, które tego roku odbywają się w Lizbonie. W  programie  przewidziane są trzy wydarzenia centralne z udziałem Ojca Świętego:

– w piątek 4 sierpnia – Droga Krzyżowa o godz. 19.00

– w sobotę 5 sierpnia – Czuwanie Modlitewne z papieżem Franciszkiem o godz. 21.30

– w niedzielę, 6 sierpnia – Msza św. posłania o godz. 10.00

    Otoczmy młodych swoją modlitwą, by z tych spotkań i przeżyć zrodziło się w ich życiu wiele dobra, a dar wiary umacniał ich w całym życiu. Zapraszam zwłaszcza młodych do korzystania z transmisji radiowych i telewizyjnych  oraz czerpania z duchowych treści dla własnego wewnętrznego rozwoju.

1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień. W tym czasie ze wszystkich stron Polski pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Pamiętajmy też o modlitwie o trzeźwość naszego narodu ofiarowując Panu Bogu w tym czasie swoją wstrzemięźliwość, czy nawet  abstynencję.

2.  W najbliższą  środę (2.08)  przypada  pierwsza  rocznica  powitania w  naszej  Parafii Matki Bożej w wędrującej kopii  Jasnogórskiego Wizerunku. Wszystkich  serdecznie  zapraszam do wspólnego przeżycia  „Maryjnego Wieczoru”, by  podziękować  za dar Nawiedzenia.  Spotkanie rozpoczniemy wspólną Eucharystią o g. 19.00, następnie przy ognisku powspominamy czas Nawiedzin i zakończymy Apelem Jasnogórskim.

3.  W tym tygodniu  przypadają  I  czwartek, piątek i sobota m-ca.

>  w czwartek wieczorem zapraszam na Mszę św. oraz adorację  Najświętszego Sakramentu  z  modlitwą różańcową  w intencji nowych powołań do Bożej Służby.

>  w  piątek spowiedź dla dzieci i  młodzieży od  godz. 17.00.  Chore bądź  starsze  osoby chętne do skorzystania z sakramentalnej posługi odwiedzę  tego  dnia przed   południem  –  początek o godz. 9.00

>  w sobotę  kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu  Sercu Maryi –  serdecznie zapraszam przed południem na g. 10.00  Okazja do spowiedzi św. od  9.30

4.  Na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy przez MIVA – POLSKA zebraliśmy w ub. niedzielę 677,- serdeczne „Bóg zapłać”

5.  Panom Markowi Szelewskiemu, Antoniemu Janiszewskiemu, Witkowi Nawrockiemu  i Tomaszowi Jansowi dziękuję  za pomoc we wniesieniu drugiej  partii ekogroszku  do piwnicy plebanii i kościoła.   „Bóg zapłać” też  za pamięć i słowa pozdrowień z wakacyjnych szlaków, a także za ofiarowane  dary  na plebanię.

6. Kalendarz  liturgiczny:

–    pn.   –  św. Ignacego z Loyoli

–    wt.   –  św. Alfonsa Liguoriego  (Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego)

–    pt.     –  św. Jana Marii Vianeya

Dąbrówka  Kościelna,  29.07.2023 r.