XXI Niedziela zwykła

XXI  Niedziela  zwykła

1. Jeszcze raz z serca dziękuję  za okazaną  pomoc  w  przeżyciu  Uroczystości  Odpustowej  –  za piękne  uporządkowanie,  przygotowanie  i  dekorację  świątyni,  terenu  wokół niej, dwudniowe rozprowadzanie  cegiełek oraz pomoc w podjęciu kapłanów.  „Bóg  zapłać”

2.  Taca  remontowa na pokrycie naszych zobowiązań za elektryfikację dzwonów w ubiegłą  niedzielę  wyniosła  1.706,-   Za wszystkie ofiary  składam serdeczne „Bóg zapłać”.

3.  W piątek, 26.08 mamy Uroczystość NMP Częstochowskiej – odpust w duchowej stolicy naszej Ojczyzny. Zapraszam na Eucharystię  przed południem o godz. 11.00,  bądź wieczorem o 18.00. Z racji Uroczystości tego dnia  postu nie ma.

4.   Dziś mamy trzecią niedzielą m-ca, zatem osoby z Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic w  ramach własnych róż.

5.  Za tydzień po  Mszy św. o 11.00 zapraszam na  spotkanie  Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną  oraz osoby, które będą organizowały parafialną kawiarenkę…

6.  Już dziś  zapraszam  na nasze Dożynki  parafialne, które przeżywać będziemy za  dwa tygodnie – w niedzielę  4 września na Mszy św. o godz. 11.00.    Po  Sumie dożynkowej  krótkie  spotkanie dla wszystkich  osób,  które  chciałyby  pomóc w organizacji miejsc parkingowych i zbieraniu ofiar w czasie  Odpustu.

7.  W zakrystii można  nabywać  nagraną w  naszym  Sanktuarium  płytę CD  z  piękną  muzyką organową ubogaconą profesjonalnym śpiewem oraz dodatkowym instrumentem,  trąbką. Płyta jest formą cegiełki wspierającej gromadzenie funduszy na wymianę ławek.  Jak płyta wygląda wraz z okładką i dołączoną książeczką można zobaczyć w gablocie kruchty kościoła.

8.  Kalendarz liturgiczny:

        –    pn.     –  NMP Królowej

        –    śr.      –  św. Bartłomieja

        –    pt.      –  Uroczystość NMP Częstochowskiej

        –    sb.      –  św. Moniki

Dąbrówka  Kościelna,  20.08.2022 r.

(Ks. Proboszcz)