XXII Niedziela zwykła

XXII  Niedziela  zwykła

1. Przed nami  uroczystość  Wielkiego  Odpustu  Narodzenia  Matki  Najświętszej, która tradycyjnie  rozpocznie się  w  najbliższą  sobotę  i  zakończy  w  niedzielę. Celebransem i  kaznodzieją  Sumy Odpustowej  będzie  ks. bp Radosław Orchowicz z Gniezna.

2.  Przygotowanie tej  Uroczystości  wymaga  wysiłku  wielu  osób, dlatego  serdecznie proszę o  ludzką życzliwość i pomoc. Sprzątanie kościoła  będzie  miało miejsce  we  wtorek o  g. 16.30 – zapraszam pozostałe dwie grupy z Pawłowa Sk. (mieszkańcy  starego budownictwa oraz bloku przy szkole z sąsiadami), a  także dodatkowe chętne  osoby.

 Także  serdecznie  proszę  o  pomoc  w  podjęciu kapłanów  i  kleryków,  którzy  będą  służyć  przy  ołtarzu  i  w  konfesjonałach.  Wszelkie ew. produkty  bądź  ofiary  proszę  przekazać do czwartku. Ze  staropolską  gościnnością  wyjdźmy  naprzeciw wszystkim  Pielgrzymom.  Pamiętajmy  także o przygotowaniu sztandaru  na  procesję  eucharystyczną  w  sobotę wieczorem i  w  niedzielę. (program w gablocie)

3.  Serdecznie dziękuję za prace już wykonane – osobom z Turostówka, Gniewkowa, Miączynka, Karczewka i Dąbrówki  za  przygotowanie biletów, zakrystii, prace porządkowe na  plebanii, cmentarzu i przy kościele.

4.  Dziś po Sumie zapraszam na krótkie spotkanie osoby, które chcą pomóc w organizacji parkingów, stawianiu ołtarza i zbieraniu ofiar. Osoby, które do tej pory nie włączały się  mile widziane!

5.  W tym tygodniu przeżywamy:

–   I czwartek m-ca, dzień  wdzięczności  za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz modlitwy K-ła o dar powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych –  przed  Mszą św. o 17.15 zapraszam na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową w tej intencji.

–  w piątek  święto Narodzenia NMP

6.  W  tygodniu po uroczystościach odpustowych w środę przypada 13 dzień m-ca,  zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie przy Dębie  o  godz. 19.30

     Natomiast w niedzielę (17.09) na Sumie przeżywać będziemy parafialne doroczne dziękczynienie  za  zebrane  plony – tradycyjne  dożynki.

    Po  dożynkowej  sumie  zapraszam  na  spotkanie  rodziców  dzieci,  które w  przyszłym  roku  będą  pragnęły  przyjąć  I  Komunię  św.

Komunikat z duszpasterstwa młodzieży w Gnieźnie:

    W  sobotę 16.09.  we  Wrześni  przeżywać  będziemy ŚWIĘTO MŁODYCH KOSTKA 2023. Hasło spotkania: JAŚNIEĆ, SŁUCHAĆ, NIE LĘKAĆ SIĘ.  To właśnie te  zadania dał wszystkim  papież Franciszek kończąc Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Przez cały dzień będzie to okazja, aby zobaczyć jak one były widoczne w życiu św. Stanisława, ale także jak można je wprowadzać w swoje życie.  Zapisy trwają do 14 września. W programie przewidziana jest  katecheza prowadzona przez Dominikanów, Gra Miejska, swoim świadectwem podzieli się Jasiek Mela (najmłodszy i niepełnosprawny zdobywca obu biegunów), następnie koncert Michała Bukowskiego (znanego m.in. ze Studia  Raban TVP). Całość zakończy Msza Św. z udziałem Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka i   bp Radosława Orchowicza.

Dąbrówka  Kościelna,  02.09.2023 r.