XXIV Niedziela zwykła

XXIV  Niedziela  zwykła

1. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które  chętnie  pomogły  w  przygotowaniu  i  przeżyciu odpustowej uroczystości. Pomoc,  która przybrała różne  formy:  własnej  pracy,  ofiar  pieniężnych,  darów  do  kuchni, wykonaniu  dekoracji  kościoła, postawieniu  ołtarza  polowego jego dekoracji, przygotowaniu terenu na Sumę odpustową i parkingi.  Z  serca, serdecznie  dziękuję  wszystkim,  którzy  pomogli  mając  świadomość,  że cały  ogrom  prac  jest  naszą  wspólną  sprawą.    Słowa  wdzięczności  należą się także paniom i panom, młodzieży żeńskiej i męskiej  oraz osobom  z  poza Parafii  za  zorganizowanie,  przygotowanie i  dopilnowanie  parkingu, organizację kawiarenki parafialnej, parafialnego sklepiku z cegiełkami oraz pomocy w zbieraniu tacy. Ofiary zebrane z  tych  miejsc zostały  w całości  przeznaczone  na planowane prace. Serdecznie  dziękuję  także wszystkim osobom, które  podjęły się  prac  porządkowych  po  Uroczystości.

2.  Dziś po Sumie Dożynkowej spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku pragną przyjąć I Komunię św.

3.  W następną niedzielę po Mszy św. o g. 11.00 zapraszam na spotkanie osoby z Żywego Różańca i proszę o przyniesienie swoich tajemnic w celu ich wymiany.

4.  Kalendarz liturgiczny:

pn   –  św. Stanisława Kostki

śr    –  św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

czw – św. Mateusza, Apostoła

sb.   –  św. Ojca Pio

5.  Klub HDK z Kiszkowa organizuje kolejną akcję honorowego poboru krwi 24 września  która połączona będzie z festynem charytatywnym na rzecz ciężko chorej 2,5 letniej Kornelki Cymerys.  „Na dzieci i dorosłych czeka ogrom atrakcji, emocji sportowych i upominków na loterii. Każdy los wygrywa i staje się darem życia” – piszą organizatorzy

6.  Zapraszam do nabywania w zakrystii cegiełek – kalendarzy na kolejny rok. Jak się prezentują można zobaczyć w gablocie, w kruchcie kościoła.

Dąbrówka  Kościelna,  16.09.2023 r.