XXIII Niedziela zwykła

XXIII Niedziela zwykła

1. Przed nami uroczystość Wielkiego Odpustu Narodzenia Matki Najświętszej, która tradycyjnie rozpocznie się w najbliższą sobotę i zakończy w niedzielę.
Przygotowanie tej Uroczystości wymaga zaangażowania wielu osób, dlatego serdecznie proszę o ludzką życzliwość i pomoc.
Generalne sprzątanie świątyni będzie miało miejsce w poniedziałek o godz. 15.00
Także serdecznie proszę o pomoc w podjęciu kapłanów i kleryków, którzy będą służyć pomocą przy ołtarzu i w konfesjonałach. Wszelkie ewentualne dary, ofiary proszę dostarczyć do czwartku. Ze staropolską gościnnością wyjdźmy naprzeciw wszystkim Pielgrzymom. Pamiętajmy także o przygotowaniu sztandarów i feretronów na procesję eucharystyczną w sobotę wieczorem i w niedzielę.

2. Dziś po Sumie zapraszam na krótkie spotkanie osoby, które chcą pomóc w organizacji parkingów i zbieraniu ofiar podczas niedzielnej Sumy. Osoby, które do tej pory nie włączały się są b. mile widziane!

3. W niedzielę Odpustu przypada 13 dzień m-ca – zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie przy Dębie o godz. 19.30 (już bez procesji do kościoła i Komunii św.)

4. Po Uroczystościach Odpustowych w niedzielę (20.09) na Sumie przeżywać będziemy parafialne doroczne dziękczynienie za zebrane plony – tradycyjne dożynki.

5. Kolejne spotkanie dla kandydatów do s. bierzmowania w najbliższy piątek o 19.00, natomiast w niedzielę po Odpuście (20.09) po Mszy św. dożynkowej, spotkanie dla bierzmowanych oraz ich świadków. Już dziś bardzo proszę, aby rodziny kandydatów do bierzmowania zadbały o stan łaski uświęcającej w swoich sercach i dzień przyjęcia tego sakramentu potraktowały jako rodzinne święto przeżywane w jedności z Panem Bogiem.

6. Serdecznie dziękuję za podjęte w minionych dniach prace:
– Osobom z Turostówka, Gniewkowa, Zielonki, Pawłowa i Karczewka za przygotowanie biletów, zakrystii i słodkich cegiełek,
– Pani Mirce za prace porządkowe na plebanii,
– Paniom z Dąbrówki za dekorację ołtarzy i wiele innych prac.
– Panom Szelewskiemu, Szymańskiemu, Witkowi Nawrockiemu, Antoniemu Janiszewskiemu i Pawłowi Pasikowi za pomoc we wniesieniu ekogroszku do piwnic kościoła i
plebanii oraz wykoszenie trawy.

7. Kalendarz liturgiczny:
– wt. – Narodzenie NMP

 

Dąbrówka  Kościelna,  05.09.2020 r.

(Ks. Proboszcz)