II Niedziela Adwentu

II  Niedziela  Adwentu

1. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w modlitwie adwentowej Kościoła na Roratach. W tym tygodniu porządek Mszy św. roratnich jest  następujący:

  • w poniedziałek  i  piątek  o     18.00
  • we wtorek i czwartek   o    6.30

2.  W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Zapraszam na Eucharystię  przed południem o g. 11.00 i wieczorem o 18.00 – na tej Mszy św.  dzieci I  komunijne wraz z rodzicami będą uczestniczyć w obrzędzie poświęcenia medalików.  Przed  Mszami  św.  zaśpiewamy  część  Godzinek,  które  opiewają  Niepokalane Poczęcie  Matki  Bożej.

      Odpowiadając na prośbę Matki Bożej, która objawiła się  8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech,  od 12.00 do 13.00  tego  dnia  będziemy  mogli przeżyć GODZINĘ ŁASKI.  Maryja  powiedziała wówczs:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. * Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. * Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. * Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. *Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.  *  Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.  *  Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.   Zapraszam.

3.  Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie organizuje w dzisiejszą niedzielę zbiórkę ofiar do puszek na pomoc w ewangelizacji Kościoła Katolickiego za  wschodnią granicą naszej Ojczyzny. Zachęcam do wsparcia  tego zbożnego  dzieła przy wyjściu z kościoła.

4.  Bardzo dziękuję panom Szelewskiemu,  Janiszewskiemu i Nawrockiemu za ogromną pomoc w porządkowaniu gałęzi. Niestety pogoda nie pozwoliła na  zakończenie  przycinki wszystkich zaplanowanych koron drzew. Dziękuję także panom Pawłowi Korżakowi i Mikule za pomoc w  wywiezieniu gałęzi oraz przedstawicielom pięciu rodzin z bloku nr 10 w Pawłowie Sk. za uporządkowanie kościoła.

5.  Następna niedziela jest drugą w tym m-cu, zatem ofiarami zbieranymi tego dnia wspierać  będziemy  podejmowane  prace przy  kościele.

6.  Już dziś informuję, że spowiedź św. adwentowa w naszej Parafii będzie miała miejsce w następnym tygodniu – w piątek  17.XII. (przed 4 niedzielą Adwentu)

  W  zakrystii  można  nabywać opłatki  oraz  świece Caritas na świąteczny stół.

7.  „Bóg zapłać” również za składane ofiary na ogrzewanie, na nasze prace remontowe, drogą tradycyjną czy elektroniczną, a także za wszelkie dowody życzliwości, dobre słowa i modlitwę PRDiE oraz wszystkim, którzy pamiętali o  święcie mojego Patrona.

Pamiętajmy  o  wymogu zasłaniania ust  i nosa  podczas  liturgii oraz zachowaniu odpowiednich  odległości  podczas  przyjmowania  Komunii  św.

Dąbrówka Kościelna,  04.12.2021 r.
(ks. Proboszcz)