III Niedziela Adwentu

III  Niedziela Adwentu

1. Ponawiam zaproszenie  do  udziału  w  modlitwie  adwentowej  całego  Kościoła na  Roratach .  W  tym ostatnim już  tygodniu  spotkamy  się  w  następujące  dni:

        –  Dąbrówka  –  o  g. 6.30    w  poniedziałek i środę; o  g. 18.00  we wtorek i czwartek  

        –  Pawłowo     –  o  g. 18.00  w  poniedziałek i środę

2.  Osoby starsze bądź chore, które chciałyby skorzystać z sakramentu pojednania i Komunii św.  przed  świętami proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

3.  Już dziś  przypominam, że porządek  Mszy św. w  I święto Bożego Narodzenia będzie podobny do ubiegłych lat  tzn. Pasterka  o  północy  (24.00)  i druga Msza św. o g. 11.00.  Proszę pamiętać o tym, że zanim zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, przeżywać będziemy jeszcze IV niedzielę Adwentu, a ta zobowiązuje nas do udziału w Mszy św. Zatem obecność na Pasterce nie czyni zadość chrześcijańskiemu przeżyciu ostatniej  niedzieli adwentowej.

4.  Na rzecz  Kościoła  na  Wschodzie  zebraliśmy  w  ubiegłą  niedzielę  137,-  natomiast wysokość zebranych ofiar w kościele i przesłanych na konto parafialne na planowane inwestycje wyniosła  1.451,- „Bóg zapłać”  Dziękuję również  za składane ofiary na ogrzewanie kościoła i na nasze  zobowiązania wobec Archidiecezji.

5. Osoby z Żywego Różańca proszę dziś o wymianę tajemnic w ramach własnych róż.

6. W zakrystii są do nabycia  opłatki na wigilijny stół,  świece Caritas duże bądź małe,  a  także kalendarz z naszym Sanktuarium na zbliżający się kolejny rok.

7.  O uporządkowanie kościoła na święta  uprzejmie proszę mieszkańców Dąbrówki K. –  strona od p. Jóźwiak do bloku – w  środę o godz. 16.30. Natomiast w poniedziałek   o g. 10.00 jest planowana budowa szopki i stawianie choinek. Chętni do pomocy mile widziani…

8.  Dobrym ludziom z serca dziękuję za przekazane dary oraz pomoc w przygotowaniu i  podjęciu  kapłanów, a także ofiarowaną jodłę na plebanię w  dniu spowiedzi adwentowej. „Bóg zapłać”.

9.  Okazja do sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia pół godz. przed  Mszą św. Raz jeszcze zapraszam do skorzystania z daru Bożego Miłosierdzia przed zbliżającymi się świętami.

10.  W duchu wiary w sobotę pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Skubiszyńskiego, mieszkańca Dąbrówki K. Pamiętajmy o zmarłym w swojej modlitwie…

Dąbrówka  Kościelna,  16.12.2023 r.

(Ks. Proboszcz)