II Niedziela Adwentu

II  Niedziela Adwentu

1. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału w modlitwie adwentowej całego Kościoła na Roratach. W tym tygodniu porządek Mszy św. roratnich jest następujący:

        –  Dąbrówka  –  o  g. 6.30    w  poniedziałek i środę; o  g.  18.00  we wtorek i piątek,   

        –  Pawłowo     –  o  g. 18.00  w  poniedziałek i środę

2. Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie organizuje w dzisiejszą niedzielę  zbiórkę ofiar do puszek na pomoc w ewangelizacji Kościoła Katolickiego za  wschodnią granicą naszej Ojczyzny. Zachęcam do wsparcia również tego dzieła.

3. Dla naszej Parafii czwartek jest dniem corocznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszam więc wszystkich w tym dniu do modlitwy w obliczu Chrystusa Eucharystycznego, która jest znakiem naszej miłości wobec Niego, a także postawą czuwania w tym świętym czasie. Adorację rozpoczniemy od 13.30 i zakończymy Mszą św. o 18.30

4.  W piątek  w  naszej  Parafii  dzień  spowiedzi  adwentowej  z  udziałem  kapłanów z  dekanatu.  Okazja  do  spowiedzi  będzie  w  godzinach  od  14.30 – 15.45  oraz od   16.30 – 17.30.  W  pozostałe  dni  zawsze  przed  Mszą  św.  Ufam,  że  owocem  naszego  adwentowego czuwania  będą  czyste  serca,  które  w  noc Bożego Narodzenia przyjmą  w  Komunii  św.  rodzącą  się  Miłość. Program spowiedzi w całym dekanacie  jest wywieszony w gablocie.

5. Kalendarz liturgiczny:

– śr.   –  św. Łucji

– czw – św. Jana od Krzyża

6.  Panom Markowi Szelewskiemu, Antoniemu Janiszewskiemu i Witkowi Nawrockiemu  uprzejmie  dziękuję  za  wywóz zgrabionych  liści.

7.  Serdecznie dziękuję za kolejne ofiary na ogrzewanie (zakładając włączenie się wszystkich rodzin oraz samotnych osób ofiara na ten cel wynosi 30,-) „Bóg zapłać” też za dzisiejsze wsparcie naszych planów inwestycyjnych.  W  zakrystii  można  nabywać opłatki  bądź  świece Caritas na świąteczny stół.

Dąbrówka  Kościelna,  09.12.2023 r.

(Ks. Proboszcz)