IV Niedziela Wielkanocna

IV  Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Rozpoczyna  ona  tydzień  modlitw  o dar  powołań  do  kapłaństwa i  życia  konsekrowanego.  Niech  tej intencji nie brakuje  w  osobistej, codziennej modlitwie, aby  także nasza  rodzina  parafialna  zrodziła  dla  Kościoła  nowych pracowników  Winnicy Pańskiej.

2. Przed nami piękny  maj, w polskiej tradycji miesiąc poświęcony Matce Bożej. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii połączonej z  nabożeństwem  majowym. Zadbajmy o wizerunki Bożej Matki w naszych domach i przydrożnych kapliczkach i we wspólnej modlitwie przy nich podtrzymujmy ten szlachetny, polski zwyczaj.  W naszym Sanktuarium  nabożeństwa w  dni  powszednie  po  Mszy św. o godz. 18.00

3.  W tym miesiącu rozpoczynamy coroczne nabożeństwa związane z objawieniami Bożej Matki w Fatimie. Pierwszych  pięć  sobót  m-ca (do września) o godz. 10.00  ofiarujemy  nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi „dla ratowania grzeszników” (s. Łucja) oraz w każdy kolejny 13 dzień  m-ca  nabożeństwa fatimskie „przy Dębie” (do października).  Zapraszam.

4.  W środę – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. To także dzień Narodowego  Święta. Msze św.  tego  dnia o g.  8.30  i 11.00.  Serdecznie zapraszam  na  Sumę, w czasie której będziemy  się modlić  przez orędownictwo naszej  Matki i Królowej o błogosławieństwo  Boże,  pomyślność  i  bezpieczeństwo dla  Ojczyzny oraz o pokój dla świata.   Nie zapomnijmy o udekorowaniu naszych domów narodową flagą.

5.  W tym tygodniu  przypadają:

–  I  czwartek – dzień naszej szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne

–  I  piątek, w którym wynagradzamy Sercu Pana Jezusa pokutą i modlitwą nasze grzechy. Dodatkowa  okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży od g. 17.00.    Chorych na indywidualne zgłoszenie odwiedzę przed południem od g. 9.00

–  I  sobota m-ca –  o  g. 10.00 – pierwsze z nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi

6.  W czwartek o godz. 16.30 kolejne  na  spotkanie dzieci I  komunijnych.

7.  Kalendarz liturgiczny:

            – wt.    – św. Atanazego

            – śr.     – Ur. NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski

            – czw.  – św. Floriana

            – sb.     – św. Filipa i Jakuba, apostołów

8.  Paniom z Dąbrówki i Gniewkowa uprzejmie dziękuję za zabezpieczenie baldachimu nowym, ochronnym materiałem.

 

Dąbrówka  Kościelna,  29.04.2023 r.