V Niedziela Wielkanocna

V  Niedziela Wielkanocna

1. Rozpoczęliśmy piękny m-c maj. Niech wspólnej  modlitwy wszystkich  stanów  nie brakuje przy  krzyżach i figurach w naszych wioskach, bądź  tu w  Sanktuarium, każdego dnia po wieczornej Eucharystii.  Ze względu  na  Odpust we Wronczynie  w  poniedziałek  nabożeństwo majowe wyjątkowo będzie o godz. 17.30 (przed wieczorną Mszą św.)

2.  Trwa okres wielkanocny, w którym każdy katolik zobowiązany jest do przeżycia sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św.  Przypominam o tym osobom, które jeszcze tego nie uczyniły.

3.  Wracamy do nabożeństw fatimskich przy  Dębie.  W  kolejne 13  dni m-ca od maja do października podejmować będziemy modlitwę różańcową, o którą  prosiła dzieci w Fatimie  Matka Najświętsza.  Serdecznie zapraszam w sobotni wieczór  o g. 20.30 na pierwsze z tych nabożeństw –  zabierzmy  różańce, świece i teksty pieśni.

4.  W piątek o godz. 16.30   spotkanie dla dzieci I  komunijnych oraz  tych,  które będą przeżywać swoją pierwszą rocznicę Komunii św.  Uroczystość  I  Komunii  św. wraz  z  I  rocznicą świętować  będziemy  21 maja o g. 11.00

5.  Uprzejmie dziękuję Adrianowi i Agnieszce Burzyńskim z Gniewkowa za piękne  odnowienie figury Matki Bożej  w  grocie, p. Markowi Szelewskiemu za wykoszenie trawy przy kościele i plebanii, a p. Bożenie za prace dekoracyjne.  „Bóg zapłać” również  za złożone w ub. niedzielę ofiary na Seminarium Duchowne w  Gnieźnie – przekazaliśmy  760 zł.

6.  Następna niedziela  jest  drugą  w tym m-cu – ofiarami wspierać  będziemy  nasze   prace w  świątyni i na cmentarzu.   Tego  dnia,  po  Mszy  św.  o  11.00  i  majowym,  spotkanie dla  bierzmowanych.

7.  Kalendarz liturgiczny:

 – pn.  –  św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski.  Odpust  we Wronczynie o 18.30

Dąbrówka  Kościelna,  06.05.2023 r.