IV Niedziela zwykła

IV Niedziela zwykła

1.W środę przypada  święto Ofiarowania Pańskiego w naszej tradycji  nazywane świętem  Matki  Boskiej  Gromnicznej.  Przynosząc  świece  gromadzimy  się  na  Mszy św. wyjątkowo o godz. 18.30  w  czasie której  będzie  miało  miejsce  ich  błogosławieństwo  oraz procesja  ze  światłem. Na  świąteczną  Eucharystię  zapraszam w szczególny sposób  dzieci  I komunijne wraz  z  rodzicami,  którym  zostaną  przekazane  poświęcone  świece  na  ich  Uroczystość  w  maju.

   W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu.  Składane w to święto ofiary przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

2.  W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek niestety Mszy św. nie będzie. Proszę o  osobistą  modlitwę o powołania do Bożej służby w domach.    W I piątek spowiedź dla dzieci i  młodzieży od  godz. 18.00. Msza św.  również wyjątkowo o 18.30  Chorych  w tym  m-cu  nie odwiedzę.

3.  Powyższe zmiany podyktowane są moją niedyspozycją wynikającą ze złamania kości strzałkowej w nodze, która miała miejsce w minioną niedzielę. Serdecznie proszę o modlitwę, bym mógł dalej w pełnym  zdrowiu służyć Panu Bogu i całej Rodzinie Parafialnej. Jednocześnie wyrażam ogromną wdzięczność osobom, które w tych dniach okazały mi wielką pomoc.

4.  Kalendarz liturgiczny:

            –  pn.   – św. Jana Bosko

            –  wt.   – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej

            –  śr.    – Ofiarowanie Pańskie

            –  sb.    – św. Agaty

5.  W poniedziałek o g. 9.30  jest zaplanowane rozbieranie dekoracji świątecznej. Serdecznie zapraszam chętnych  do pomocy w pracach porządkowych.

6. Biskupi Polski i Ukrainy wystosowali Apel  o poszukiwanie dialogu i porozumienia w celu  zażegnania  niebezpieczeństwa działań wojennych, w którym  wzywają wszystkich  do wspólnej modlitwy o pokój. Pełny tekst  Apelu jest wywieszony w kruchcie kościoła. Nie lekceważmy tej  trudnej  i  niebezpiecznej  sytuacji,  prosząc  wraz  naszą  Matką  Dobrego Boga o zaniechanie wojny i ludzkiej udręki.

7.  Pan Bóg powołał spośród nas śp. Damiana Skołudę, mieszkańca Głęboczka. Pogrzeb ma się odbyć poza Parafią, jednak rodzina nie przekazała do tej pory stosownej informacji. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym….

Pamiętajmy  o  wymogu zasłaniania ust  i nosa  podczas  liturgii oraz zachowaniu odpowiednich  odległości  podczas  przyjmowania  Komunii  św.

Dąbrówka Kościelna,  29.01.2022 r.
(ks. Proboszcz)