II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1.W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego w tradycji zwane świętem Trzech Króli. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszach św. we wtorek o g. 18.00  oraz w środę o godz. 8.30 i 11.00  na  których  będzie  miało miejsce  błogosławieństwo  kredy i kadzidła

2.  W tym tygodniu na wspólne Msze św. kolędowe o godz. 18.00 zapraszam:

  •  w poniedziałek   –  mieszkańców Dzwonowa, Dzwonowa  Leśnego i  Miączynka
  •  w czwartek          –  mieszkańców  Zielonki i Celińca
  •  w piątek               –  mieszkańców  Głęboczka

Po następnej niedzieli zapraszam mieszkańców pozostałych wiosek: Karczewka, Karczewa, Pawłowa Sk. i Dabrówki K.

3. Następna niedziela jest drugą w tym m-cu,  zatem  ofiarami zbieranymi tego  dnia  wspierać będziemy  podejmowane prace remontowe  kościoła.

Proszę o przekazywanie informacji o sprawowanych Eucharystiach w int. mieszkańców danych miejscowości osobom i rodzinom, które z różnych przyczyn do kościoła nie docierają. Zachęcam do zadbania o stan łaski uświęcającej, by móc w pełni przeżywać Eucharystię, bądź w domach przyjąć komunię św. duchową. Proszę także o przynoszenie wody w małych pojemnikach, która zostanie poświęcona w kościele i później wykorzystana w domach podczas wspólnej rodzinnej modlitwy. Teksty modlitwy wraz z pamiątką po Eucharystii otrzymają przedstawiciele poszczególnych rodzin. Będę wdzięczny za złożone ofiary, które pomogą nam pokryć zobowiązania za podjęte w minionym roku prace  (remont bocznych naw, przestrzeni pod chórem i kruchty; gazowanie kościoła; nowe dębowe drzwi w kruchcie  oraz rozbudowa organów)

Dąbrówka Kościelna, 02.01.2021 r.
(Ks. Proboszcz)