Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Uroczystość  Narodzenia Pańskiego

  Wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom życzę zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia.  Wiary, w to, że wszystkie nasze chwile i starania wypełnia głęboki sens, pokoju serca, którego dawcą jest Bóg, wytrwałości w osiąganiu nowych celów, miłości, która jest najważniejsza i wieczna,  by nie zabrakło jej przy świątecznym stole i w codziennym życiu. Wszelkiej pomyślności i Błogosławieństwa od Bożej Dzieciny nikomu z nas niech nie zabraknie.

1. Dziś Msza św. jeszcze o godz. 11.00.  Jutro – drugi dzień świąt św. Szczepana, pierwszego męczennika. Zapraszam  o godz.  8.30  lub  o  11.00. Ofiarami wspieramy Katolickie Uczelnie.

2.  Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które włożyły wiele trudu, pracy i czasu w przygotowanie Sanktuarium  do tej Uroczystości. „Bóg zapłać” Panom: Antoniemu Janiszewskiemu, Markowi Szelewskiemu i Witkowi Nawrockiemu  za postawienie choinek i szopki, przedstawicielom dwóch  grup z  Gniewkowa za piękne  porządki, a także Panu Pawłowi Korżakowi  z  Miączynka  za przywiezione choinki.    Dobrym ludziom dziękuję też świeże obrusy, stroiki i dekoracje choinkowe oraz ofiarowane dary na plebanię.

3.  Również bardzo dziękuję  za  ofiary na ogrzewanie kościoła oraz te, które  były  zbierane przy okazji  roznoszenia  opłatków na nasze zobowiązania wobec Seminarium, Katedry i Kurii w Gnieźnie, a także osobom, które się tego podjęły w swoich wioskach.

4.   W piątek przypada święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich  na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas. Wieczorem zapraszam na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 wszystkie małżeństwa. W trakcie liturgii zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, stanowiące fundament ich życia. Ksiądz Prymas na ten dzień udzielił wiernym naszej Archidiecezji dyspensy.

5.  Sobota jest ostatnim dniem „Starego Roku”. O godz. 16.15 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej modlitwy. O 16.50 rozpoczniemy  wspólne nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne, które zakończy Msza św. o 17.00  Serdecznie zapraszam do udziału w  tym dziękczynnym,  modlitewnym spotkaniu. Wieczorna Eucharystia  będzie już  z  Uroczystości 01 stycznia.

6.  W niedzielę, w pierwszy dzień „Nowego Roku” przypada  Uroczystość  Bożej  Rodzicielki Maryi. Aby każdy  z  nas  mógł  po nocy  sylwestrowej wziąć udział w Eucharystii, ich  porządek  będzie nieco inny niż w niedzielę –  o godz. 11.00  i  po południu  o  13.30

7.   W piątek (30.12)  z kolędą  odwiedzę  mieszkańców Miączynka. Początek o godz. 10.00

Dąbrówka Kościelna, 24.12.2022 r.
(ks. Proboszcz)