Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W czwartek uczestniczyć będziemy w kolejnej, niepojętej tajemnicy naszej wiary. Jest nią uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Eucharystia jest źródłem naszej wiary – tego dnia chcemy tę prawdę jeszcze głębiej przeżyć i zamanifestować przez procesję do czterech ołtarzy. Dziękując Bogu za ten bezcenny dar, upraszać będziemy potrzebne łaski dla świata, Kościoła św., Parafii i dla siebie.
O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę:

1 ołtarz – mieszk. Gniewkowa 3 ołtarz – mieszk. Pawłowa Sk. (bloki)
2 ołtarz – mieszk. Dzwonowa L. 4 ołtarz – mieszk. Pawłowa Sk. (pozostałe)

2. Do pięknej posługi sypania kwiatków zapraszam wszystkie dziewczynki, a młode mamy proszę o przygotowanie dzieci – próba sypania kwiatków odbędzie się we wtorek o g 17.00 Poszczególne stany proszę, by zatroszczyły się o sztandary, feretrony i baldachim. Udekorujmy nasze domy, a nade wszystko zadbajmy o serca, w których dobry Bóg ciągle szuka miejsca dla siebie.

3. W oktawie Bożego Ciała każdego dnia po Mszy św. o 18.00 będziemy uczestniczyć w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Zakończenie Oktawy tego roku przypada w Głęboczku.

4. Dziękuję rodzinom z kolejnych dwóch grup z Dąbrówki za uporządkowanie kościoła, prace dekoracyjne, panom Janiszewskiemu i Szelewskiemu oraz jego Małżonce za montaż uchwytów do baldachimu i jego naprawę.

5. W następną niedzielę, 14 czerwca, dobiega końca Rok Jubileuszowy 50 – lecia Koronacji Obrazu naszej Dąbrowieckiej Matki Pocieszenia. Zapraszam na uroczystą, dziękczynną Eucharystię o godz. 11.00, w której będziemy dziękować Panu Bogu i Jego Matce za ten Rok Łaski. Naszą modlitwę ubogaci obecność ks. kan. Andrzeja Magdziarza, proboszcza z Cerekwicy k. Poznania.
Ta niedziela jest też drugą w m-cu – zatem ofiarami wspierać będziemy podejmowane inwestycje w naszym kościele.

6. Kalendarz liturgiczny:
– pn. – św. Jadwigi, Królowej
– śr. – bł. Bogumiła
– czw – Boże Ciało
– pt. – bł. Męczenników Jana Nepomucena Chrzana i Współbraci w kapłaństwie
– sb. – św. Antoniego

7. Proszę pamiętać o zachowaniu obecnych rozporządzeń, które m.in. mówią o zakładaniu w kościołach maseczek. Podobnie podczas procesji albo zachowujemy dwumetrową odległość od innych osób, albo mamy założone maseczki.

 

Dąbrówka Kościelna, 06.06.2020 r.

Andrzej Kaczmarek
(Ks. Proboszcz)