Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejszą uroczystością  Zesłania Ducha Świętego kończymy w Kościele  przeżywanie  okresu wielkanocnego.  Raz jeszcze  zapraszam osoby, które w tym roku nie pojednały się z Bogiem, do skorzystania z sakramentu Bożego Miłosierdzia i przystąpienia do Stołu Pańskiego. Przykazaniom kościelnym można zadośćuczynić do przyszłej niedzieli  Trójcy Przenajświętszej.

2.  W poniedziałek (24.05.) – święto N.M.P. Matki Kościoła, zwane w tradycji drugim  dniem Zielonych Świątek. Zapraszam na Eucharystię o godz. 11.00  lub  18.00

3.  W środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

4.  Po następnej  niedzieli Trójcy Przenajświętszej  świętować  będziemy  Boże  Ciało.   Już  dziś  proszę  o  przygotowanie  ołtarzy  na  tę  Uroczystość:

            1 ołtarz  –  mieszk.  os. Leśnego                     3  ołtarz – mieszk. Karczewa

            2 ołtarz  –  mieszk.  os. Sosnowego                4  ołtarz – mieszk. Miączynka

           zakończenie Oktawy będziemy przeżywać w  Dzwonowie Leśnym i Dzwonowie.

5.  Rodzicom dzieci I komunijnych serdecznie  dziękuję za uporządkowanie świątyni po  białym tygodniu,  a  p.Waldkowi Chruścickiemu  „Bóg zapłać” za oczyszczenie rynien kościoła.

6.  Kalendarz liturgiczny:

            –  pn    –  święto  NMP Matki Kościoła

            –  śr.    –  św. Filipa Nereusza

            –  czw. –  Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

7.   Osoby z Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic w ramach własnych róż.

8.   Parafialna Rada Duszpasterska i Ekonomiczna pamiętając o 30 rocznicy moich święceń kapłańskich poprosiła o  Mszę św. Serdecznie Jej dziękuję za ten piękny gest i wszystkich zapraszam do  wspólnej  modlitwy  we wtorek o godz.18.00,  a potem  na  wspólne ognisko  przy plebanii…. Okazją do świętowania jest też Dzień Matki przypadający  następnego dnia – spotkajmy się i bądźmy wreszcie razem..

 

Dąbrówka Kościelna, 22.05.2021 r.
(ks. Proboszcz)