Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Dziś ponownie z głęboką wiarą i radością powtarzamy „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!” Ponieśmy Jego światło wszędzie tam gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść.
Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzę, by radość płynąca z tych Świąt, pomagała stawać się każdego dnia świadkami Zmartwychwstałego Pana. Jego łaska niechaj opromienia nasz codzienny trud i nieustannie staje się niewyczerpanym źródłem nadziei, miłości i pokoju.

1. Wyrazy ogromnej wdzięczności składam:
– siedmiu osobom, które przybyły we wtorek, by uporządkować kościół – z Gniewkowa, Turostówka, Karczewka, Dąbrówki i Pawłowa Sk.
– Paniom z Dąbrówki, które zadbały o świeże obrusy na ołtarzach, oraz Panom Szelewskiemu i Korneckiemu za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego.
– Państwu Piotrowskim z os. Leśnego za ofiarowanie nowego paschału.
Również wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego jeszcze raz składam serdeczne „Bóg zapłać”

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 8.30 i 11.00. Swymi ofiarami wspierać będziemy Uczelnie Katolickie.

3. Dzieci I komunijne zapraszam na kolejne spotkanie w piątek o godz. 16.30.

4. Do następnej niedzieli, która jest świętem Bożego Miłosierdzia, trwa Oktawa Wielkanocna, dlatego w piątek postu nie ma. To druga niedziela m-ca zatem ofiarami zbieranymi tego dnia wspierać będziemy podejmowane prace w naszej świątyni.

5. Powodem do naszej radości są nie tylko święta Zmartwychwstania Pana Jezusa, ale również prezent jakim obdarowała nas Matka Boża – to komplet nowych piszczałek, które w minionych dniach zostały zamontowane w prospekcie naszych organów. Wreszcie możemy oglądać instrument w całej okazałości. Zwieńczeniem i dopełnieniem wszystkich prac, które podejmujemy od 2018 roku, staje się chór muzyczny, na którym mamy porządny, rozbudowany o dodatkowe głosy instrument z nowym kontuarem i pięknym prospektem.
„Panu Bogu i Dąbrowieckiej Matce Pocieszenia niech będzie chwała i nasza wdzięczność”.

Dąbrówka Kościelna, 04.04.2021 r.
(ks. Proboszcz)