VI Niedziela zwykła

VI  Niedziela zwykła

1.   Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu przypada środa popielcowa, która  otwiera święty i szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest tego dnia posypanie głów popiołem. Ten okres liturgiczny  ma  służyć naszemu nawróceniu i przemianie.  Przez udział w nabożeństwach pasyjnych  –  Drodze  Krzyżowej  i Gorzkich  Żalach  –  pragniemy jednoczyć się  z  cierpiącym  Chrystusem, wynagradzając za grzechy swoje i całego świata.

Porządek  odprawiania  nabożeństw jest następujący:

  •     Droga  Krzyżowa  –  piątek  godz.  16.30
  •     Gorzkie  Żale        –  niedziela   g.   14.30

Serdecznie  i  gorąco  zapraszam  do wspólnej wielkopostnej modlitwy,  a  także  do podjęcia  stosownych  postanowień  wielkopostnych,  zwłaszcza  abstynencji  od  alkoholu,  nikotyny, wszelkich  używek i  złych nawyków.

2.  W Popielec  zapraszam na Msze  św.  o godz. 11.00  i  18.00.  Pamiętajmy, że jest to  dzień  ścisłego  postu  polegającego  na  wstrzemięźliwości od pokarmów  mięsnych i spożyciu  jednego posiłku  do syta, natomiast  pozostałe  posiłki w wymiarze  ilości ograniczamy.

3.  W okresie  Wielkiego Postu  ulega  zmianie  porządek  Mszy  św. w niedzielę. Eucharystia  poranna (o  8.30)  zostaje  przeniesiona  na  popołudnie i będzie odprawiana  zaraz  po Gorzkich  Żalach  o  15.00.  Msze  św.  w  sobotę  o  18.00  i  w  niedzielę  o  11.00   pozostają  bez  zmian. Niestety, tego roku nie będziemy gościć  ks. kleryków z  Gniezna.

4.  W piątek po drodze krzyżowej i Mszy św. spotkanie dla dzieci I komunijnych.

5.  O uporządkowanie kościoła  proszę  mieszkańców  Głęboczka.

   Ze względu na przedłużającą się sytuację epidemiczną katechezy dla narzeczonych w  formie stacjonarnej zostały zawieszone do Wielkanocy. Narzeczeni, planujący zawarcie sakramentu małżeństwa w pierwszym półroczu, zobowiązani są do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie narzeczeni.archidiecezja.pl – w zakładce „Katechezy online (na czas stanu epidemii)” dostępne są trzy wersje nauk.

 

 

Dąbrówka Kościelna, 13.02.2021 r.
(Ks. Proboszcz)