II Niedziela Wielkiego Postu

II  Niedziela  Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa Pasyjne  w  naszym Sanktuarium przeżywamy w  stałym  porządku:

           –  piątek     –   Droga  Krzyżowa   godz.  16.30

           –  niedziela –  Gorzkie  Żale          godz.  14.30

   Ponawiam  zaproszenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych do udziału  w  tych  szczególnych  spotkaniach  z  Chrystusem  cierpiącym  za  nasze  grzechy.

2.  Druga niedziela Wielkiego Postu od  lat  w  naszej Ojczyźnie jest dniem modlitewnego i materialnego wsparcia  misyjnego  dzieła Kościoła „ad Gentes”. Plakat dt. tej pomocy znajdziemy w gablocie kruchty. Jak wspominałem przed tygodniem, także dziś przy wyjściu  ze świątyni  w ramach wielkopostnej  jałmużny wspieramy  finansowo ofiary trwającej  na wschodzie wojny.  Dołączmy z radością do grona darczyńców tych szlachetnych dzieł….

3. W piątek po drodze krzyżowej i  Mszy św. kolejne, obowiązkowe spotkanie dla dzieci I  komunijnych.

4. Serdecznie dziękuję za piękne uporządkowanie kościoła mieszkańcom bloku w Karczewie

5.  Następna niedziela  jest  drugą w  m-cu, zatem zbieranymi ofiarami wspierać będziemy nasze prace w świątyni  i  na cmentarzu.

6.  Klub HDK ponownie organizuje akcję honorowego poboru krwi i zaprasza w przyszłą niedzielę (12.03) do hali sportowej w Kiszkowie. Akcja będzie połączona ze zbiórką pieniędzy na zakup elektronicznej stopy dla Kasi Pszeniczki, młodej mamy po amputacji. Organizatorzy zapraszają, nie tylko krwiodawców, do udziału w loterii z upominkami. Będzie też kawa i coś słodkiego…

7.   Dziś o 13.30 wyruszamy z naszego dekanatu na archidiecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę, by podziękować za dar peregrynacji. Zapraszam do duchowej i modlitewnej łączności przez udział w transmisji w TV Trwam i Radiu Maryja Apelu Jasnogórskiego, a w poniedziałek o godz. 7.00  w Mszy św. transmitowanej przez TVP.

 

Dąbrówka Kościelna, 04.03.2023 r.
(ks. Proboszcz)