IV Niedziela zwykła

IV  Niedziela  zwykła

1. W czwartek przypada  święto Ofiarowania Pańskiego w naszej tradycji  nazywane świętem  Matki  Boskiej  Gromnicznej.  Przynosząc  świece  gromadzimy  się  na  Mszy św. o godz. 11.00  lub 18.00 w  czasie których będzie  miało  miejsce  ich  błogosławieństwo  oraz  procesja  ze  światłem. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać. Na  g. 18.00  zapraszam  dzieci  I komunijne  wraz  z  rodzicami,  którym  zostaną  przekazane  poświęcone  świece  na  ich  Uroczystość  w  maju. Po Eucharystii odbędzie się  jeszcze krótkie spotkanie dla rodziców i dzieci.

2.  W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu.  Składane w to święto ofiary przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych – my będziemy wspierać siostry karmelitanki  w Gnieźnie.

 To I czwartek m-ca zatem o godz. 10.30  przed  pierwszą Eucharystią zapraszam na  modlitwę różańcową o dar nowych powołań do Bożej służby

3.  W I  piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chętne osoby proszę o zgłoszenia. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i  młodzieży od  godz. 17.00.

4.  W dniach 11 marca (sobota) i 13 marca (poniedziałek) odbędzie się pielgrzymka maturzystów z naszej archidiecezji na Jasną Górę. Maturzystów z Parafii zapraszam….

5.  Kalendarz liturgiczny:

            –  wt.   – św. Jana Bosko

            –  śr.    – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej

            –  czw. – Ofiarowanie Pańskie

6.  W piątek o g. 10.00 jest zaplanowane  rozbieranie szopki i dekoracji świątecznej.  Chętnych  do pomocy w pracach porządkowych  serdecznie zapraszam.

Dąbrówka Kościelna, 28.01.2023 r.
(ks. Proboszcz)