V Niedziela zwykła

V  Niedziela  zwykła

1. Z serca dziękuję jedenastu osobom z Karczewka, Gniewkowa, Turostówka, Pawłowa i  Dąbrówki  za okazaną pomoc  w  rozebraniu świątecznej  dekoracji  oraz piękne uporządkowanie naszej świątyni.

2.  Z  zebranych ofiar w święto  Ofiarowania Pańskiego  wsparliśmy Siostry Karmelitanki w Gnieźnie  kwotą  400 zł „Bóg zapłać”

3.  Po następnej niedzieli (12.02), jeśli pogoda pozwoli, ruszą prace na cmentarzu związane z pielęgnacją i przycinką koron drzew (zwłaszcza w I części do krzyża). Wykonawcy  proszą o zabranie z pomników wszystkiego,  co  mogłoby  ulec zniszczeniu.

4.  Będzie to druga niedziela  m-ca, zatem zbieranymi ofiarami wspierać będziemy  planowane  prace.

5.  Kalendarz liturgiczny:

            – pn.    – św. Pawła Miki i Towarzyszy

            – pt.     – św. Scholastyki

            – sb.     – NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego

           Matka Boża w znaku Jasnogórskiej Ikony nawiedza obecnie parafie dwóch ostatnich dekanatów. Już dziś serdecznie zapraszamy do katedry gnieźnieńskiej na wydarzenia związane z zakończeniem nawiedzenia. Centralnym punktem zakończenia peregrynacji będzie Msza św. sprawowana w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie w niedzielę 19 lutego o godz. 15.00, której będzie przewodniczyć i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Po Eucharystii pożegnamy Obraz Matki Bożej. Z kolei w niedziele 5 marca podziękujemy za czas peregrynacji udając się na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę, na którą jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

  Z naszego dekanatu jest organizowany na te Uroczystości autokar do Gniezna . Chętne na wyjazd osoby uprzejmie proszę o kontakt ze mną.

Dąbrówka Kościelna, 28.01.2023 r.
(ks. Proboszcz)