Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dekret Księdza Prymasa Polski:

Gniezno, dnia 29 maja 2020 r.

  1. 1064/2020/P

D E K R E T

W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszę udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Jednocześnie przypominam, że w przypadku osób chorych, starszych i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecności na Mszy św., zgodnie z Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie celebracji Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, istnieje możliwość uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem mediów i w ten sposób zadośćuczynienia obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy św.

Wyrażając radość z poprawy sytuacji epidemicznej w naszym kraju zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach i przystępowania do sakramentów świętych. W dalszym ciągu proszę o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy chorym pomagają.

† Wojciech Polak
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski

Ks. Zbigniew Przybylski
Kanclerz Kurii

2. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy w Kościele przeżywanie okresu wielkanocnego. Raz jeszcze zapraszam osoby, które w tym roku nie pojednały się z Bogiem, do skorzystania z sakramentu Bożego Miłosierdzia i przystąpienia do Stołu Pańskiego. Przykazaniom kościelnym można zadośćuczynić do przyszłej niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

3. W poniedziałek (1.06) – święto N.M.P. Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świątek. Zapraszam na Eucharystię o godz. 11.00 lub 18.00.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Sercu Pana Jezusa. Msze św. w tym miesiącu będą połączone z nabożeństwem czerwcowym. Jest to okazja, by ożywić kult Serca Jezusowego i kontynuować tradycję naszych ojców i matek, którzy tak gorliwie pilnowali I piątków m-c

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszam na Eucharystię i różaniec w int. nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
– W I piątek – spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.45, a chorych, którzy wyrażają taką wolę, odwiedzę tego dnia przed południem – od godz. 9.30 (proszę o kontakt)
– W I sobotę zapraszam o godz. 10.00 na kolejne z nabożeństw wynagradzających za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Bardzo dziękuję za prace dekoracyjne oraz pomoc w minionych dniach panom Janiszewskiemu i Szelewskiemu. Możemy cieszyć się całkowicie odnowionym wnętrzem świątyni. Spróbujmy uszanować podjęty trud i zachować jak najdłużej porządek i czystość tego miejsca choćby przez to, że nie opieramy się o ściany i niepotrzebnie ich nie dotykamy.
„Bóg zapłać” za kolejne ofiary na prace remontowe. W minionym tygodniu przekazano 1200 zł

7. Przypominam o niedzielnej akcji honorowego poboru krwi w Kiszkowie.

8. O pomoc w pracach porządkowych proszę dwie grupy mieszkańców z Dabrówki (r.Kluczyńskich, Gossens, Cieslak Buchacz, Kasprzak i Nowak, Andrasik, Nawrockich, Świderek, Połok, Żak i Skubiszyńskich)

9. W dzisiejszą ostatnia niedzielę maja zapraszam na nabożeństwo majowe o 15.30 przy Dębie.

10. Po następnej niedzieli świętować będziemy Boże Ciało. Nie ma jeszcze decyzji dotyczącej urządzania procesji. Zakładając, że będą mogły się one odbywać, chciałbym wstępnie prosić o przygotowanie ołtarzy na tę Uroczystość:

1 ołtarz – mieszkańców Gniewkowa I 3 ołtarz – mieszk. Pawłowa Sk. (bloki)
2 ołtarz – mieszkańców Dzwonowa L. 4 ołtarz – mieszk. Pawłowa Sk. (pozostałe)

Dąbrówka Kościelna, 30.05.2020 r.

Andrzej Kaczmarek
(Ks. Proboszcz)