Uroczystość Najświętszej Trójcy

Uroczystość  Najświętszej  Trójcy

1. W czwartek będziemy przeżywać kolejną, niepojętą tajemnicę naszej wiary. Jest nią Ur. Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Eucharystia jest źródłem naszej wiary – tego dnia chcemy tę prawdę jeszcze głębiej przeżyć i zamanifestować przez procesję do czterech ołtarzy. Dziękując Bogu za ten bezcenny dar, upraszać będziemy potrzebne łaski dla świata, Kościoła św., Parafii i dla siebie.   O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę:

          1 ołtarz  –  mieszk.  Karczewka               3  ołtarz – mieszk. Dąbrówki K.

          2 ołtarz  –  mieszk.  Zielonki                    4  ołtarz – mieszk. Turostówka II i Stęszewic

Eucharystia tego dnia o godz. 8.30  oraz  o  11.00  z  procesją do czterech ołtarzy

2.  Do sypania kwiatków  zapraszam  wszystkie dziewczynki, zwłaszcza te, które przeżywały I Komunię św. i rocznicę. Próba sypania kwiatków odbędzie się w poniedziałek  o g. 17.00  Chłopcy  w  strojach I komunijnych  również  wezmą  udział w procesji.  Proszę, aby  zatroszczyć się o sztandar i baldachim.  Udekorujmy nasze domy, a nade wszystko zadbajmy  o  serca,  w  których  dobry  Bóg  ciągle  szuka  miejsca  dla  siebie.

3.  W oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o 18.00 będziemy uczestniczyć w  procesji eucharystycznej wokół kościoła. Na zakończeniu Oktawy spotkamy się w Turostówku I  i  Gniewkowie.

4.  W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszam o 20.30 na  kolejne nabożeństwo fatimskie przy Dębie.

5. Kalendarz liturgiczny:

            –  pn    –  św. Antoniego z Padwy

            –  wt.   –  bł. Michała Kozala

            –  śr.    –  bł. Jolenty

            –  czw. –  Ur Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

            –  pt.    –  św. Brata Alberta Chmielowskiego

6W następną niedzielę osoby z Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic w ramach własnych róż. Osoby należące do tej wspólnoty zaproponowały ufundowanie nowego sztandaru. Obecnie stanowi ją siedem grup (niecałe dwie róże) – to 35 osób. Nowy sztandar wraz z drzewcem, kompletem szarf i galowych rękawiczek to kwota ok. 4 200 zł. Składkę ustalono na 120 zł (może być przelewem, w ratach bądź gotówką), za każde dodatkowe wsparcie tej inicjatywy będziemy wdzięczni. Po więcej informacji odsyłam do Pań Agnieszki Burzyńskiej i Małgorzaty Adrych.

7.   Pięknie dziękuję p. Markowi Szelewskiemu za poświęcony czas i trud w wykoszeniu sporych połaci trawy przy kościele, plebanii, wokół cmentarza i przy Dębie, a także Pani Bożenie za prace dekoracyjne „Bóg zapłać”.

Dąbrówka  Kościelna,  11.06.2022 r.

(Ks. Proboszcz)