X Niedziela zwykła

X  Niedziela  zwykła

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w czynny sposób włączyli się w  przygotowanie i  przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Mieszkańcom osiedli Leśnego, Sosnowego, Głęboczka i  Karczewa  oraz  Dąbrówki za pomoc i przygotowanie ołtarzy, Panom  niosącym baldachim  i prowadzącym kapłana,  dziewczynkom sypiącym  kwiatki ich Mamom, pocztowi sztandarowemu oraz  liturgicznej  służbie  ołtarza i  p. Mariuszowi. Dziękuję  za ofiarowane po procesji kwiaty do kościoła „Bóg zapłać”.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała –  każdego dnia o godz. 18.00 zapraszam do  wspólnej  modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.   Na zakończeniu Oktawy  w  czwartek o 18.00 spotykamy się w Miączynku przy krzyżu. Po Mszy św. w procesji udamy się do Pawłowa Sk.

3.  W piątek  przypada  Uroczystość  Najświętszego Serca  Pana Jezusa  –  na  wspólną  modlitwę  zapraszam  o godz. 18.00. Po Mszy św. w procesji  udamy się  przed  kościół  do figury Serca Pana Jezusa, by tam powierzyć temuż Sercu naszą rodzinę parafialną.

    Ksiądz  Proboszcz z Rejowca serdecznie  zaprasza tego dnia na uroczystość odpustową  do  swojej Parafii na godz. 19.00  Ta uroczystość zwalnia nas z postu.

4.  Wtorek jest 13 dniem  miesiąca. Serdecznie zapraszam o 20.30  na  kolejne  nabożeństwo fatimskie przy Dębie.

5. Kalendarz lit:

–    pn. –  bł. Jana Nepomucena Chrzana, kapłana i Towarzyszy

–    wt.  –  św. Antoniego z Padwy

–    śr.   –  bł. Michała Kozala

–    czw –  bł. Jolanty

–    pt.   –  Ur. Najświętszego Serca Pana Jezusa

–    sb.  –  Niepokalanego Serca NMP

6.  Dziś po Mszy św. o 11.00  spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

7.  Na budowę świątyni Opatrzności Bożej, wotum wdzięczności naszego Narodu, w ubiegłą  niedzielę  zebraliśmy  222,-

Dąbrówka  Kościelna,  10.06.2023 r.