VII Niedziela zwykła

VII  Niedziela  zwykła

  Po 303 dniach Archidiecezja Gnieźnieńska żegna Matkę Bożą nawiedzającą jej wspólnoty i parafie w znaku kopii cudownego Jasnogórskiego Wizerunku. W dzisiejszą niedzielę  Mszy św. o g 15.00 na zakończenie peregrynacji, przewodniczyć będzie i homilię wygłosi metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Po Mszy św. Prymas Polski abp Wojciech Polak podziękuje za peregrynację i zawierzy Matce Bożej całą naszą archidiecezję.  

  Ofiary z tacy zebrane w czasie Mszy św. przekazane zostaną na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Tego dnia na cel ten zbierane będą datki do puszek we wszystkich parafiach archidiecezji.

 1. Kończy się tegoroczny karnawał. W najbliższą środę mamy „Popielec”, który rozpoczyna święty i szczególny czas Wielkiego Postu. Ten okres liturgiczny  ma  służyć naszemu nawróceniu i przemianie. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych  – Drodze Krzyżowej, Gorzkich  Żalach  – pragniemy jednoczyć się z cierpiącym Chrystusem, wynagradzając za grzechy swoje i całego świata. Porządek  odprawiania  nabożeństw jest następujący:

            –   Droga  Krzyżowa  –  piątek  godz.   16.30

            –   Gorzkie  Żale         –  niedziela   g.   14.30

  Serdecznie i  gorąco  zapraszam  do wspólnej wielkopostnej modlitwy,  a także do podjęcia  stosownych  postanowień  wielkopostnych,  zwłaszcza  abstynencji  od  alkoholu,  nikotyny, wszelkich  używek i  złych nawyków. Kazania pasyjne na Gorzkich Żalach będzie głosił ks. Mateusz Śróda, wikariusz z Kiszkowa.

2. W Popielec  zapraszam na Msze św.  o godz. 11.00  i  18.00.  Pamiętajmy, że jest to dzień  ścisłego postu polegającego na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku  do syta w ciągu dnia.  Pozostałe posiłki znacznie ograniczamy pod względem  ilości.

3.  W okresie Wielkiego Postu ulega zmianie porządek Mszy św.  Msza św.  poranna  (8.30) zostaje  przeniesiona  na  popołudnie  i  będzie  odprawiana  zaraz po Gorzkich  Żalach.  Msze  św.  w  sobotę  o  18.00  i  w  niedzielę  o  11.00  pozostają  bez  zmian.

4.  Dziś trzecia niedziela miesiąca – osoby z Żywego Różańca proszę o wymianę tajemnic w ramach własnych róż.  Po Mszy św. o g.11.00  kolejne, obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

5.  Dzieci I komunijne zapraszam w najbliższy piątek  o godz. 16.30  na pierwsze ze spotkań  przygotowujących do majowej  Uroczystości (obecność obowiązkowa)

6.  Bardzo dziękuję za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę, bądź przekazane na konto parafialne na nasze prace. Ich  wysokość  wyniosła  1.440,-

7.  Od poniedziałku do piątku trwały prace na cmentarzu. Wszystkie drzewa z wyjątkiem modrzewi do krzyża zostały objęte przycinką koron oraz usunięciem suchych gałęzi i konarów.  Łącznie 24 szt. Do zapłacenia mamy 26 tys. złotych.  Ponownie proszę o regulowanie opłat za groby – tzw. prolongatę (pokładne).  Panom Szelewskiemu i Janiszewskiemu b. dziękuję za pomoc w pracach porządkowych.

 

Dąbrówka Kościelna, 18.02.2023 r.
(ks. Proboszcz)